Садакбаева Нургуль Досбергеновна
Қызылорда облысы Қазалы қаласы Ғ.Мұратбаев атындағы 17 мектептің математика пәні мұғалімі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану |
Ғ.Мұратбаев атындағы №17 орта мектеп |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні:18.01.2019ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Садақбаева Н |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.2.27 Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Ондық бөлшектерді қосу және азайту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі |
Жаңа тақырыпты оқыту сабағы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
- ондық бөлшектерді қосу және азайтуды «бағандап» орындайды және түсіндіреді; - ондық бөлшектерді қосады; - ондық бөлшектерді азайтады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Ондық бөлшекке қолданылатын амалдардың алгоритмін түсіндіреді Лексика және терминология: - бүтін бөлігі, бөлшек бөлігі; - ондық бөлшек; - үтірмен ажыратылған цифрлар саны; - үтірден кейінгі цифрлар саны; - ондық, жүздік, мыңдық т.с.с. бөліктер; - санды разрядтарға жіктеу; - разрядтық бірліктер; - ондық сандар. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Топтық жұмыстар арқылы дарыту, топ ішіндегі бір бірін бағалау арқылы жауапкершілікті дарыту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
геометрия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация, интернет желісі |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім
|
Ондық бөлшек. Натурал сандарды алу және қосу. Сан разрядтары |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10 минут
|
1. Ұйымдастыру 2. Сәлемдесу, сыныпқа жағымды ахуал туғызу. 3. Түгелдеу. 4. Үй тапсырмасын сұрақтар қою арқылы тексеру 1. Ондық бөлшек пен жай бөлшектің айырмашылығы 2. Ондық бөлшекті жай бөлшекке қалай айналдырады? 3. Жай бөлшекті ондық бөлшекке қалай айналдырады? 4. Ондық бөлшектерді салыстыруға мысал келтір
Топтарға бөлу. «Пазл» әдісі Оқушылар өздерінің бөліктерін тауып, пазл құрастырады. 1 тапсырма. Пазл бөліктерінде ұсынылған тапсырмаларды ауызша орындау арқылы сабақ тақырыбын анықтау. Ауызша орындайтын тапсырма: 1. Мәжіліс залын мереке қарсаңында безендіру үшін 100 шар сатып алынды. Оның 39-ы қызыл шар. Қызыл шар қанша бөлікті құрайды. 2. Дүкенге құстар мен жануарлар үшін 600 кг жем әкелінді. Түске дейін оның 3. 8 санын бөлімінде 100 болатын бөлшекпен алмастырыңыз. 4. Әминақұстар жайлы 19 беттен тұратын кітаптардың
5. 200 жас спортшылар мен жаттықтырушылар сапқа тұрғызылды. Олардың барлығы олимпиаданың ашылуына барады. Олардың
Ең алдымен мұғалім барлық топтардың жауаптарын тыңдайды. Одан кейін дұрыс жауапты ұсынады: «Ондық бөлшек» Ауызша жұмысқа топта тексеру жүргізу |
оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 25 мин
|
1.Ондық бөлшектерді бағандап қосу және азайту тақырыбы бойынша видео материал ұсыну; 2.Көрсетілім нәтижесі бойынша талқылау ұйымдастыру
Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс І топ. №779 (1) ІІ топ. №779 (2) ІІІ топ. №779 (3) ІV топ. №781 (1,2,3) V топ. №781 (4,5,6)
Бағалау: «Мадақтау» әдісі
Жұптық жұмыс: «жұптас, ойлас, бөліс » Кестемен жұмыс
ҚБ: Дайын жауаптар үлгісі бойынша бірін – бірі бағалау.
Жеке жұмыс. Өрнек пен оның нәтижесінің арасындағы байланысты көрсет:
ҚБ: Дайын жауаптар үлгісі бойынша бірін – бірі бағалау.
|
http://www.bilimland.kz/kk/content/lesson/электр
Үлестірмелі материалдар
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Пирамида» әдісі Мен барлығын түсіндім
Маған көмек қажет
Қиындық тудырды
Үйге тапсырма: №783, |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Дифференциациялап оқыту – Оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларғақандайміндеттер қоюды жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың білімін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-ні қолдану Құндылықтарменбайланыс (тәрбие элементі) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Талқылау мен өз бетімен оқу арқылы топ, жұп ішінде жұмыс жасау |
Бір бірінің жұмыстарын тексеру |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ мақсаты/оқу мақсаты қаншалықты жүзеге асты? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Дифференциациялап оқыту өз мәнінде жүзеге асты ма? Өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Оқушылар ҚКФ-ын өз беттерімен қорытып шығарды
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1: Тақырыпнегізінебағыттайтынесептер
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? Оқушыларменжекелейжұмыс, оқушылардыңдеңгейінанықтау
|